HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Ömer Dodanlı

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Bu içerik 1021 kez okundu.

2011 yılında 4 Yılda 400 proje ile büyük umutlar ile kamuoyuna açıklanan 400 proje hedefi tutulmadı.

Şanlıurfalıları değersiz, eğitimsiz gösteren ve verdiği 400 projeyi gerçekleştirmeyen Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik'e vaatlerini yerine getirmediği için bir Şanlıurfalı olarak  hakkımı helal etmiyorum.

Cumartesi günü Şanlıurfa’ya gelerek 4 yılda 400 proje hakkında çeşitli açıklamalarda bulunması beklenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, programını 1 gün ertelemeli gerçekleştirdi. 4 yılda 400 proje toplantısında projelerini slaytlar eşliğinde anlatan Bakan Faruk Çelik’in 400 projenin yarısında çalışmalar devam ettiği görüldü. Ulaştırma, eğitim, sağlık, orman ve su işleri, kültür, turizm, TOKİ, gıda aile ve sosyal politikalar, gençlik ve spor ile diğer yatırımlarda Şanlıurfa ve ilçelerine 13.367 Milyar TL yatırım yapıldığını belirten Bakan Çelik 4 yılda 400 proje içerisinde yapamadıklarına da değindi. Yapamadıkları projelerle ilgili çeşitli engellerden bahseden bakan Çelik, program sonunda 4 yılda 400 proje için gelenlere haklarını helal etmelerini istedi.

12 Haziran 2011 Genel seçimleri öncesi Ak Parti Milletvekili adayları ‘ Her şey Şanlıurfa için’ sloganıyla 4 yılda 400  proje ile seçim taahhüdü ile  vaat edilen 400 projenin 4 yılda tamamlanmadığını tabi bu yapılan projelerin en önemli 2 tanesi Şanlıurfa için çok önemli projelerdi.Bunlardan birincisi:Balıklıgöl platosunun aydınlatılması İkincisi ise,Şanlıurfa’daki Mobese kameralarıydı.Aydınlatma ve Mobese işini 400 proje içerisinde gösterenlerin akıllarını seveyim…!

 4 yıldır Şanlıurfalılara vaat edilen 400 projeye baktığımızda hiçbir önemli projesinin bitirilmediğine şahit olduk. ” Vaat ettiğiniz 400 projeyi neden bitirmediniz denildiği zaman, halkın gözünün içine baka baka  yapacağız, edeceğiz, bitireceğiz,takipçisi olacağız” diyerek Şanlıurfalılardan helallik istedi.

Şanlıurfa halkı da “belki bir yatırım yapılırda bizde bir Gaziantep,Kayseri, bir Konya, bir Kocaeli gibi büyüyen il oluruz” diye, 13 yıldır tercihini iktidar partisinden  yana kullandı. Tabii her siyasi partinin olduğu gibi yapılan yatırımları sıralayan biten vaatlerini anlatan Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik  seçildiği günden bu güne kadar dört yıl gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen birkaç hizmet ve yatırımın dışında  4 yılda 400 proje ile  Şanlıurfalılara verilen sözlerin yerine getirilmediğine hep birlikte tanıklık ettik.               

 

 

DİĞER YAZILAR
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
Sakaryasporlu Caner Şanlıurfaspor'da
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi
AK Parti İl Başkanlığı binasında intihar girişimi